Shiver-stopiona tylna lampa, osłona kabli, tłumiki

Forum motocykla Shiver 750 oraz Shiver 750 GT
Mexico
Picciotto
Bike: Aprilia Shiver 750
Kontakt:

Shiver-stopiona tylna lampa, osłona kabli, tłumiki

Post autor: Mexico » 17 mar 2014, 23:18

Witam Serdecznie,

Zakupiłem niedawno piękny egzemplarz Aprili Shiver 750 pochodzący z Francji. Motocykl jest w bardzo dobrym stanie technicznym, ma jednak drobny mankament który mnie bardzo dziwi- czy macie również podobny problem w swoich egzemplarz, bądź słyszeliście o takich przypadkach?

Chodzi o tylną lampę- w moim egzemplarzu w centralnej jej części plastik jest stopiony, sprzedawca tłumaczył że to mankament tego modelu, że zbyt blisko ustawiono wydechy względem lampy i przy ostrejszej jeżdzie te lampy się topią ? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć-załączam zdjęcia- co o tym myslicie ? Co mogło spowodować takie uszkodzenie ?

Sprawa druga- kable magistrali są osłoniętę dziwną taśmą przypominającą plaster- sprzedawca twierdzi że tak serwis Aprili zakłada plomby na kable w które integrowali- wiecie czy faktycznie tak jest ??

Sprawa trzecia- tłumiki- po zgaszeniu silnika dym wydobywa się jedynie z 1 tłumika-prawego- czy jest to normalna sytuacja w tym modelu ? czy np może to świadczyć że np z 1 tłumika usunięto DB killer'a ??

Będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc

Pozdrawiam Serdecznie

Mexico

Mexico
Picciotto
Kontakt:

Re: Shiver-stopiona tylna lampa, osłona kabli, tłumiki

Post autor: Mexico » 17 mar 2014, 23:29

Przesyłam zdjęcia pod linkami :

lampa:

2014-02-24-871.jpg

Zabezpieczenie kabli:

2014-02-24-868.jpg

Borowa
Appassionato
Bike: Shiver 750 '08
Kontakt:

Post autor: Borowa » 23 mar 2014, 21:44

Hej,

Mam Shivera z 2009 roku i...:

Lampa - Nic takiego jak jakieś stopienie nie występuje.
Kable - owinięte są czarną taśmą, która może z biegiem czasu może stać się mało estetyczna ale tak jest.
Wydech - jeżeli masz oryginalny wydech z obu rur powinny wydobywać się spaliny. To jest jedna puszka z dwoma wylotami. Jeżeli masz jakiś akcesoryjny to inna para kaloszy.

plotka_ludojadka
Principiante
Kontakt:

Post autor: plotka_ludojadka » 24 maja 2014, 00:07

Co do lampy to pytanie czy masz akcesoryjne tłumiki czy zwykłe, jeżeli fabryczne nic takiego nie powinno się dziać. A jeżeli tuningowe to wszystko możliwe, pamiętaj ,że to ,że teraz są fabryczne nie musi oznaczać ,że były tam zawsze. Zastępowanie akcesoryjnych części fabrycznymi przed sprzedażą to bardzo częsta praktyka. Osłona kabli taka jest fabrycznie w niektórych miejscach nie musi to oznaczać ,że ktoś tam grzebał a co do dymka tylko z jednej rury u mnie w fabrycznych tłumikach też tak jest i nie ma to żadnego wpływu na motocykl.

Blade102
Picciotto
Bike: Aprilia sl 750 shiver
Kontakt:

Post autor: Blade102 » 08 lip 2014, 22:39

Co do lampy to zgadzam się z poprzednikiem, a jeśli chodzi o wydechy to u mojej (2008r.) to prawy jest zawsze cieplejszy od lewego i generalnie po osadzie widać że pracuje intensywniej.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Shiver”