Zakup Shivera w Anglii - jest sens???

Forum motocykla Shiver 750 oraz Shiver 750 GT
MotoRick
Principiante
Bike: Honda CB600F Hornet
Kontakt:

Zakup Shivera w Anglii - jest sens???

Post autor: MotoRick » 13 lip 2013, 00:17

Zaczynam się pomalutku rozglądać za nowym motocyklem na następny sezon. No i Shiver jest bardzo wysoko na mojej liście.

Niestety - oferta rynku wtórnego jest bardzo uboga, a to co jest ... no cóż - widziałem do tej pory dwa i obydwa słabe. Na zdjęciach wydawały się OK, a gdy obejrzało się z bliska, to po prostu syf - rdza, śniedź, rysy, wiszące i wystające kable.
Natomiast na nówkę salonową mnie raczej nie stać. Chciałbym wydać coś około 20.000 zł., a nowy to wydatek od 30.000 zł. w górę, nawet z z nieoficjalnego importu (jak Union-Moto, czy Bogusławski).

No i zacząłem bardzo poważnie rozważać, czy nie kupić motocykla za granicą. Co do zasady, to mi się z tym nie pali, bo planowałem zakup dopiero na jesieni. Ale teraz znalazłem pewien egzemplarz, z powodu którego sere mi zaczęło nieco szybciej bić. :)
Otóż - na forum apriliaforum.com, ktoś zamieścił niedawno takie ogloszenie:
http://www.apriliaforum.com/forums/show ... hiver-750-(UK" onclick="window.open(this.href);return false;)

Chodzi o Shivera z Anglii, rocznik 2009, sprzedawca prywatny - pierwszy właściciel, przebieg 2.285 mil (czyli bardzo mały), podobno w bardzo dobrym stanie (i faktycznie - zdjęcia robią bardzo dobre wrażenie), wydech Aprilia Akrapovic, alarm, crash-pady R&G, mocowanie tablicy Evotech i kierunki LED.
No i cena - z takim wyposażeniem 3.995 funtów (czyli jakieś 20.000 zł.), a bez akcesoryjnych dodatków - 3.750 funtów.
No i przyznam, że tak jak przeglądałem angielskie strony z ofertami motoryzacyjnymi, to taka cena przy tym wyposażeniu jest baaaardzo dobra. Zwłaszcza przy tym wydechu.

Do tego dochodzi jeszcze historia tego motocykla wynikająca z forum, która potwierdza np. niski przebieg.
Z drugiej strony - doczytałem, że w 2010 r. właściciel pisał, że rozważa zamianę zębatki zdawczej z oryginalnej (16 zębów) na taką z 15 zębami. Nie wiem jednak, czy to zrobił, bo nie napisał.
Poza tym - w grudniu 2009 r., przy przebiegu 800 mil miał bardzo poważną awarię. W trakcie jazdy poczuł silne szarpnięcie i motocykl zaczęło przechylać na bok. Gdy się zatrzymał - okazało się, że łancuch jest bardzo luźny, wręcz wisi. Później okazało się, że prawie się zerwał i niemal spadł, a w trakcie jazdy uszkodził wahacz i podnóżki. No i te elementy (oraz sam łańcuch) miał wymienione w ramach gwarancji.

No i powiedzcie mi - czy jest sens w ogóle brac ten motocykl pod uwagę???
Myślę w ogóle o nim dlatego, że stoi ok. 140 mil od miejscowości, w której mieszka w Anglii mój szwagier. W związku z tym - mógłbym tam polecieć, obejrzeć motocykl, ewentualnie go kupić, po czym zostawić u szwagra i zorganizować transport do Polski. Tyle, że dodatkowe związane z tym koszty (przelot, transport) wyniosą pewnie około 2.000 zł. Czyli ogólnie byłoby to około 21.000-22.000 zł. (zakładając, że coś utarguję).

Przyznam, że gdyby nie ten wydech Akrapovica, to dałbym sobie spokój, bo za mniej niż 20.000 zł. znajdzie się bez problemu fajny egzemplarz Shivera w Niemczech, czyli dużo bliżej.
No ale jeden z tych dwóch Shiverów, które oglądałem miał takie Akrapy, no i ich brzmienie mnie po prostu rozwaliło. Tymczasem za ten motocykl - mocno zaniedbany - chcieli 18.900 zł., czyli niewiele mniej niż za ten z Anglii.
Tymczasem takie nowe Akrapy kosztują ponad 3.000 zł., czyli spooooro..

No i co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Re: Zakup Shivera w Anglii - jest sens???

Post autor: TUOniak » 13 lip 2013, 20:21

ładny i wygląda na to, że pewny egzemplarz. Jak masz szwagra w UK to działaj. Potarguj się troszkę i wracaj na kołach do PL - niepowtarzalna przejażdżka, sam przerabiałem ;)
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

fate251
Appassionato
Bike: Shiver '09
Kontakt:

Post autor: fate251 » 14 lip 2013, 01:08

Nie można mu nic zarzucić ze zdjęć . Shiver to dobry wybór...
Ja kupiłem nówkę od polskiego dilera za niewiele ponad 20kpln, bo kończył działalność :)
Trochę go podstresowałem Bodusławskim i poszedł po bandzie żeby tylko się pozbyć:)
MANIEK

MotoRick
Principiante
Bike: Honda CB600F Hornet
Kontakt:

Post autor: MotoRick » 14 lip 2013, 10:04

fate251 pisze:Nie można mu nic zarzucić ze zdjęć . Shiver to dobry wybór...
Ja kupiłem nówkę od polskiego dilera za niewiele ponad 20kpln, bo kończył działalność :)
Trochę go podstresowałem Bodusławskim i poszedł po bandzie żeby tylko się pozbyć:)
Czyżby Euro Moto Trade? Bo oni byli głównym importerem Aprilii, ale już nie są i wiem, że swego czasu (wiosną) mieli do sprzedaży to, co im zostało.
Zresztą - teraz też w internecie znalazłem stronę, na której oferują Shivery z 2009 r. i jakieś Dorosduro. Shivery za coś około 24.000 zl.
Tylko nie wiem, czy to aktualne. Gdyby bylo, to może bym się skusił. Bo wtedy ta wyprawa do Anglii stracilaby sens. Jednak lepiej dołożyć te 3.000 zł. i mieć nówkę.
Tylko ten wydech Akra .... ech :D

Poza tym - Moto Italia z Warszawy też ma chyba ostatni egzemplarz takiego Shivera z 2009 r. - za 26.000 zł. Niestety - został im tylko czarny (ze srebrną ramą), a taki mi się nie za bardzo podoba, bo znikają w nim trochę optycznie stylistyczne smaczki Shivera (np. panele na baku). Ale jutro lub pojutrze się do nich wybiorę, to zobaczę jak to wygląda na żywo.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Shiver”