Podświetlenie licznika Shiver ?

Forum motocykla Shiver 750 oraz Shiver 750 GT
bartshiver
Appassionato
Bike: Aprilia Shiver
Kontakt:

Podświetlenie licznika Shiver ?

Post autor: bartshiver » 02 cze 2013, 22:16

Witajcie. Mam do was pytanko. Czy w shiverku jest oryginalnie podswietlenie wyswietlacza LCD ? Jechałem ostatnio wieczorem, a tu zonk, zauważyłem ze u mnie takowego nie ma, jest tylko podswietlenie igły i obrotomierza, a na lcd ciemno ;/

MotoRick
Principiante
Bike: Honda CB600F Hornet
Kontakt:

Re: Podświetlenie licznika Shiver ?

Post autor: MotoRick » 02 cze 2013, 22:54

Żaden ze mnie specjalista od Shivera, ale musiało ci chyba siąść podświetlenie wyświetlacza LCD.
Tutaj jest oferta sprzedaży Shivera ze zdjęciami i widać, że LCD jest podswietlone na pomarańczowo.
http://otomoto.pl/aprilia-shiver-750-M3623035.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bartshiver
Appassionato
Kontakt:

Post autor: bartshiver » 03 cze 2013, 12:01

o fuck, rzeczywiście, pytanie co to może być ;/, może w ustawieniach idzie to włączyć/wyłączyć. Jeżeli ma ktoś o tym pojęcie proszę o uwagi

MotoRick
Principiante
Bike: Honda CB600F Hornet
Kontakt:

Post autor: MotoRick » 03 cze 2013, 14:12

Może po prostu jakaś żarówka poszła?
Ja tak miałem w prędkościomierzu swojego Horneta (przy czym analogowym, na wskazówkę).
Też się zorientowałem, że coś jest nie tak gdy miałem pierwszy raz gdzieś jechać wieczorem. Za dnia nie było tego widać.

W końcu podświetlenie LCD też chyba jest na jakąś żarówkę.

bartshiver
Appassionato
Kontakt:

Post autor: bartshiver » 03 cze 2013, 21:05

zdjąłem dziś licznik i zauważyłem ze był juz rozbierany, wiec moze jakaś wada w shiverkach. Znajomy coś wspominał ze tam moze być jakaś przetworniczka czy coś niby coś takiego jak w komputerach od jakiegoś podswietlania :shock: nie wiem o co chodzi. Na końcu stwierdziłem ze oleje sprawe i przykręciłem z powrotem, najwyzej nie bd jezdził wieczorami :p, ale jeżeli ktoś na forum ma pojęcie na ten temat/ miał podobny problem to prosze o info, może ktoś sie zajmuje naprawianiem lcd

shiv
Principiante
Bike: Shiver 750
Kontakt:

Post autor: shiv » 04 cze 2013, 14:28

w moim shiverze podswietlenie dziala wzorowo. gdy wjezdzam np do tunelu odrazu swieci na pomaranczowo.
jak byl rozbierany to newiadomo czy nie byl skasowany wczesniej ale to tylko domysly.

bartshiver
Appassionato
Kontakt:

Post autor: bartshiver » 15 cze 2013, 15:49

Dziś mój shiver miło mnie zaskoczył. Wypucowałem go, przejechałem sie a tu nagle przejeżdżając przez droge w lesie licznik sie zaświecił:D piekny pomarańczowy kolor. Chyba sie odwdzieczył za odświeżenie xD. Pozdro

slowik
Picciotto
Kontakt:

Post autor: slowik » 19 lip 2018, 09:51

Cześć,
u mnie też pojawił się problem z podświetlaniem.
Wczoraj zauważyłem że nie podświetla się całość ( obrotomierz i LCD), ale wszystkie kontrolki działały. Po ok 30 minutach jazdy zapalił się obrotomierze ( ściemnianie i rozjaśnianie przez ustawienia działają). Po powrocie do domu, gdy było już zupełnie ciemno zauważyłem że LCD jest podświetlany, ale bardzo słabo. O co w tym chodzi, czy ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny ?

Wiem że mój licznik był rozbierany, bo była wymieniana szybka. Od początku sezonu do dnia wczorajszego było wszystko ok.

Dzięki za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam

klimek2
Candidato
Bike: RSV 1000 Mille
Kontakt:

Post autor: klimek2 » 19 lip 2018, 17:21

Ja w RSV wymieniłem wymienilem połowę żarówek bo popalone były więc trzeba po prostu rozkręcić i sprawdzić.
Włoszka choć mała prowokuje do złamania pierwszych 100 stron kodeksu drogowego.

slowik
Picciotto
Kontakt:

Post autor: slowik » 20 lip 2018, 09:40

Pewnie jest tak jak mówisz. Popytałem wilku miejscach i podobno od podświetlania LCD jest jakaś taśma z ledami, która mogła sie przepalić.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Shiver”