Aprilia SR 50 1993r, Puchnięcie tłoka ?

Dyskusje dotyczące SR-ek
Lemur100
Picciotto
Bike: Aprilia SR 50 1993
Kontakt:

Aprilia SR 50 1993r, Puchnięcie tłoka ?

Post autor: Lemur100 » 18 gru 2012, 19:32

Witajcie wszyscy. Z góry mówię, że jestem zielony :D Więc mówić do mnie w miarę spokojnie i opanowanie :D. Mam pewien problem. W mojej apce dzieje się pewna dziwna sprawa. Gdy ją kupiłem nowy gazior za jakieś 150zł z mieloch ( TEC ). Ale był stary cylek. Po pewnym czasie pękł. Kupiłem nowy. Który strzelił przy prędkosci 20km/h. Chiński był. Potem kupiłem cylek 75cmm z mieloch firma - (TEC) za 320zł. I w między czasie świece. Lata jak dziki :D Dokupiłem filtr pow. seryjny za 100zł. I lata jak marzenie. Tyle, że po 20 min szybszej jazdy spada z obrotów i gaśnie. Kumpel mówi, że puchnie tłok. Cylek ma 2 miechy ok. do tego z mielocha. Wątpie, że to to. Docierałem go dobrze. Stał odpalony i co 10 min gasiłem i znowu zapalałem. I zapalony działał z 30min. Dodam, że kupiłem go bez zbiornika oleju. dlatego leje mieszankę mixola. 100ml x 5l . Po tych 20 min. wydaje taki świst i gaśnie. Z tlumnika cieknie olej. Taki zagotowany. Skuter chłodzony powietrzem. Pali z kopa. Gdy zgaśnie odpala od razu na kopa. Kompreche ma dobrą. Nie wiem co mu jest. Czy to wina mieszanki ? Czy czego ? W wakacje chce polatać w górach a jak po chwili będzie mi stawał na śr. drogi to się załamie. Proszę pilnie o pomoc.
Obrazek "Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej !"

200894
Picciotto
Bike: Aprilia sr morini gaźnik,cz175
Kontakt:

Re: Aprilia SR 50 1993r, Puchnięcie tłoka ?

Post autor: 200894 » 07 lut 2014, 16:45

nw ja bym kupił olej np castrol albo mobil i nie dawał 100 na 5 l tylko 150 a nawet 200 jak ci puchnie będzie miał lepsze smarowanie ;p próbuj ;p

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „SR”