Przelotowy wydech na dwie strony pod zadupkiem do aprili rsv

Propozycje oraz modyfikacje do forum Aprilia

Moderator: Luca

przemo30
Appassionato
Bike: aprilia rsv 1000 mile
Kontakt:

Przelotowy wydech na dwie strony pod zadupkiem do aprili rsv

Post autor: przemo30 » 08 cze 2013, 19:33

Witam jak napisałem w temacie powyżej interesuje mnie przelotowy wydech do aprili rsv 1000 mile 2003r. na obie strony i tutaj moje pytanie czy może ktoś przerabiał ten temat. Interesowały by mnie jakieś podpowiedzi i ewentualnie jakieś zdjęcia z góry dzięki .

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Re: Przelotowy wydech na dwie strony pod zadupkiem do aprili

Post autor: Whiplash » 09 cze 2013, 01:11

wystarczy kupic kolektory od falco bo sa na dwa wydechy, a potem zrobic high level exhaust

przemo30
Appassionato
Kontakt:

Post autor: przemo30 » 09 cze 2013, 10:33

Tylko znaleźć kolektor do falko to nie taka prosta sprawa jest tego niewiele a jak już się trafi to cena nie mała, plus wydechy do tego. Widziałem na you tube filmik z przerobioną tuno gdzie rury wyprowadzone są z prawej strony nad wahaczem na obie strony jakoś się to mieści, martwi mnie tylko bliskość plastików a konkretnie czy to nie spłonie.

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 09 cze 2013, 10:59

u mnie mam plastiki z rsv wsadzone do falco i kolektor jest bardzo blisko, musialem owinac go tasma termiczna zeby sie nie stopil, ja sam teraz bede robil wydecy pod zadupkiem tak jak maja ducati 748.
co do kolektora z falco mam taki do zalatwienia za ok 300zl

przemo30
Appassionato
Kontakt:

Post autor: przemo30 » 09 cze 2013, 11:16

Ogólnie plastiki są dość blisko wydechu i nic się nie dzieje ale tutaj mają być pod lub obok skrzynki z akumulatorem , taki bandaż na rurach też nawet fajnie wygląda i nie trzeba się martwić o estetykę spawów . Zapomniałem dodać że ma to być spawane z kwasówki średnica 50mm i 1,5mm grubości , najlepiej byłoby to pogiąć z całej rury ale bardzo dużo zawijasów i niestety brak sprzętu do gięcia.

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 09 cze 2013, 12:33

z jednej strony musisz tylko plug podciac zrobie foto jak jest to u mnie, a potem kolanka i rury i rzezba cie czeka, co do spawow to sie nie martw bo szlifujesz i polerujesz i nawet nie widac gdzie byly

przemo30
Appassionato
Kontakt:

Post autor: przemo30 » 09 cze 2013, 19:01

Myślę że spawanie zostawię fachowcom jak spawy będą ładne to same w sobie są ozdobą a jak będzie za ciepło to będziemy bandażować , mam zamiar wszystko poskładać do kupy u siebie na warsztacie tak żeby się nie rozleciało a potem do znajomych spawaczy żeby miało to ręce i nogi . Jak poskładam to wszystko to porobię jakieś fotki może się ktoś skusi , dobrze było by to ogarnąć do końca miesiąca żeby było na zlocik .

tomraczek
Giovane d’onore
Bike: Aprilia RSV1000 FACTORY
Kontakt:

Post autor: tomraczek » 10 cze 2013, 19:23

Mam "luzem" kolektor od Falco i chętnie się go pozbędę za jakieś rozsądne pieniądze ;-)
Odezwij się na priv to być może się dogadamy.

przemo30
Appassionato
Kontakt:

Post autor: przemo30 » 12 cze 2013, 22:27

Chwile mnie nie było ale trzeba czasem popracować nawet niema kiedy pośmigać , wracając do tematu kolektor wydechowy z falco raczej odpada z kilku powodów po pierwsze nie chce niszczyć fabrycznych plastików , po drugie wydechy i rury już zamówione a że kolektora nie było będzie inny ciekawy patent , i co może nie najważniejsze ale ważne zależy mi na możliwości szybkiego wrócenia do fabrycznego wydechu w razie potrzeby (pozdrowienia dla drogówki).

przemo30
Appassionato
Kontakt:

Post autor: przemo30 » 22 cze 2013, 21:41

No w końcu dojechały moje wydechy całkiem fajnie to wygląda , myślę że morze w przyszłym tygodniu coś się uda zrobić ale obecnie brak wolnego czasu i szkoda pogody na rozgrzebywanie motocykla , wkrótce fotki.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Propozycje do forum”